INGREDIENCE

RESVERATROL

Resveratrol je silný antioxidant produkovaný niektorými rastlinami ako obrana proti stresu. Záverečný výskum posledných niekoľkých rokov viedol k tomu, že sa stal široko prijímaný ako skutočná studnica mladosti pre svoje ochranné vlastnosti proti voľným radikálom (odstraňovanie tých existujúcich a predchádzanie ich ďalšej tvorbe) a ďalších faktorov, ktoré spôsobujú starnutie. Ukázalo sa, že antioxidačná schopnosť resveratrolu je väčšia ako u vitamínov E a C a klasifikuje ju ako účinný antioxidant. Lokálna aplikácia resveratrolu chráni pred poškodením pokožky sprostredkovaným UVB a zabraňuje UVB indukovaný oxidačný stres, o ktorom je známe, že spôsobuje poškodenie DNA a RNA, prispieva k predčasnému starnutiu a ďalšie. Pomáha tiež regenerovať pokožku stimuláciou zdravé bunkovej proliferácie a syntézy kolagénu a súčasne zvyšuje jej odolnosť voči dráždivým látkam (škodlivým enzýmom) a faktorom starnutia. Celkovo jeho antioxidačná aktivita poskytuje bunkovú ochranu pred útokmi voľných radikálov a tienenie pred poškodením látkami znečisťujúcimi ovzdušie a slnečným žiarením. Resveratrol má tiež významné protizápalové a zosvetľujúci vlastnosti.

BISABOLOL

Bisabolol je prírodná aktívna zložka botanického pôvodu (harmanček nemecký), ktorý sa v medicíne a kozmetike používa stovky rokov, pretože má liečivé účinky na pokožku. Je známe, že má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Bolo tiež preukázané, že bisabolol zvyšuje perkutánna absorpciu určitých molekúl, môže pomôcť znížiť erytém spôsobený UV žiarením a údajne chráni pokožku pred účinkami každodenného stresu a urýchľuje proces hojenia pokožky.

PANTHENOL

Panthenol, rastlinný derivát známy tiež ako Provitamín B, je prírodný zvlhčovadlo. Táto vlastnosť v kombinácii so schopnosťou preniknúť do spodných vrstiev pokožky (ľahko sa vstrebáva kožnými bunkami) z neho robí vynikajúce hydratačné prísadu. Okrem toho má protizápalové a ochranné antimikrobiálne vlastnosti. Panthenol pomáha obnoviť a udržovať prirodzenú vlhkosť pokožky a zanecháva ju zamatovú a hladkú. Jeho exfoliačný vlastnosti bojujú proti voľným radikálom a podporujú systematickú regeneráciu nových kožných buniek.

SUPEROXIDE DISMUTASE ENZYM

SOD je veľmi účinný enzým a jeho úlohou je neutralizovať voľné radikály vznikajúce v dôsledku peroxidácie lipidov, čo bráni reťazovým reakciám, ktoré by sa nakoniec dostali hlboko do pokožky a napadli bunky. Táto zložka prispieva k významným antioxidačným vlastnostiam kaviáru vo Švajčiarsku.

VITAMÍN E

Vitamín E má antioxidačné a zvlhčujúce vlastnosti. Pomáha pokožke získať žiarivosť, tonizuje ju a hrá dôležitú úlohu v prevencii jej poškodenia v dôsledku UV žiarenia. Vitamín E ľahko preniká do vitálnych membrán kožných buniek a hromadia sa tam, aby chránil pokožku pred škodlivými účinkami. Miestne aplikácia vitamínu E teda môže poskytnúť ochranu pred starnutím.

EXTRAKT Z KAVIÁRU

Kaviár má bunkový formát podobný ľudskej koži a je známe, že poskytuje bezkonkurenčnú výživu a mineralizáciu pokožky. Extrakt z kaviáru používaný v produktoch Caviar Of Switzerland sa skladá z neoplodnených vajec jesetera chovaných vo Francúzsku v blízkosti mesta Bordeaux. Kaviár je veľmi bohatý na výživné prvky, vrátane bielkovín, minerálov, vitamínov a lipidov, ktoré obsahujú veľké množstvo polynenasýtených mastných kyselín. Extrakt z kaviáru je jedinečne štruktúrovaný tak, aby dodával tieto silné živiny priamo do pokožky na bunkovej úrovni. Najdôležitejšími vlastnosťami extraktu z kaviáru sú jeho hydratačné, vyživujúce, protistarnúci, vitaminizující, retexturizující ochranné vlastnosti – to všetko pomáha zvrátiť proces starnutia. Poskytnutím externého zdroja DNA je kaviárový extrakt považovaný za ideálnu prísadu k oprave poškodenia pokožky a stimuláciu metabolizmu kožných buniek.

BAMBUCKÉ MASLO

Bambucké maslo obsahuje päť esenciálnych mastných kyselín (veľké množstvo pochádza z kyseliny stearovej a olejovej): fytosteroly, vitamíny E a D, alantoín (dobré pre hojenie podráždenia pokožky) a vitamín A. Tieto zložky pôsobia pri neutralizácii poškodeniu voľnými radikálmi a zaisťujú produkciu na úrovni DNA, redukuje jemné linky a vrásky a tiež vyblednuté starecké škvrny. Bambucké maslo má tiež vlastnosti regenerácie buniek a spomaľuje starnutie pokožky a zároveň stimuluje produkciu kolagénu, navyše zmäkčuje, zvlhčuje a obnovuje pokožku.

KYSELINA HYALURONOVÁ

Všetky produkty sú obohatené kyselinou hyalurónovou, ktorá má silné zvlhčujúce a filmotvorné vlastnosti, ktoré pomáhajú zachovať najdôležitejšie vlastnosti mladistvej a zdravej pokožky, ako je vláčnosť, pružnosť a tón.